::. آهنگ موزیک ترانه جدید .::
بهترین ها و کمیاب ها را بخواهید
صفحه نخست                 تماس با مدیر                    پست الکترونیک                   RSS                       ATOM
مصاحبه خواندنی با یک روحانی بدنساز و داروساز(+عکس)
 
 
آخرین نیوز: شاید برای همه جالب باشد که یک روحانی در عین پرداختن به درس و بحث، داروساز نیز باشد و جالب تر این که هر روز به باشگاه بدنسازی نیز برود. 
 
حجت‌الاسلام محمد مقدسی(شم‌آبادی) که در شهر قم زندگی می کند، به حرفه داروسازی سنتی نیز مشغول است و هر روز همراه با فرزند ورزشکار خود به باشگاه بدنسازی می رود و همپای جوانان به ورزش می‌پردازد؛ خبرنگار مرکز خبر حوزه، به محض اطلاع از وجود این روحانی داروساز در حوزه علمیه قم، به سراغ او رفت تا مصاحبه‌ای را با وی صورت دهد که در ادامه تقدیم خوانندگان می‌گردد.
 
* ورود به دنیای طلبگی
 
قبل از این که وارد حوزه علمیه شوم، در مدارس جزء شاگردان ممتاز بودم. 40سال پیش در سال 1349شمسی و زمانی که 16ساله بودم وارد حوزه علمیه شدم. دوسال در حوزه علمیه سبزوار و دو سال هم در حوزه علمیه گرگان به تحصیل علوم حوزوی پرداختم و پس از آن برای تکمیل دروس حوزوی به شهر مقدس قم آمدم و امروز هم پس از سال‌ها تحصیل، به لطف خداوند هم در حوزه و هم در دانشگاه تدریس دارم.
 
*چگونگی ورود به حرفه داروسازی و ساخت داروها!
 
من علاوه بر تحصیل و تدریس، امام جماعت یکی از مساجد 45 متری شهید صدوقی قم نیز هستم؛ مدت‌ها بود که هر وقت به مسجد می رفتم، می دیدم زمان سخنرانی‌ها یا مداحی‌ها، صدای سخنران یا مداح می گیرد و به همین دلیل به فکر افتادم تا دارویی بسازم که در عین سادگی مانع از گرفتگی صداها شود. با تلاش‌های مداوم و تحقیقات فراوان دارویی ساختم و خوشبختانه مجوز آن را نیز از تهران گرفتم. نکته جالب و خاص این دارو این است که مشابه خارجی و یا داخلی آن وجود ندارد. این دارو به شکل قرص مکیدنی است که صدا را باز می کند. این قرص می‌تواند برای تمام قاریان قرآن، مداحان، سخنرانان، اساتید حوزه و دانشگاه و ... کارآیی داشته باشد.
 
*دارویی مفید برای عموم
 
همچنین یکی دیگر از داروهایی که ساخته ام، داروی تصفیه خون است که 40خاصیت را به طور همزمان در درون خود جای داده است. این دارو، جلوی سکته مغزی و بیماری‌هایی چون آلزایمر را می گیرد، گرفتگی رگ‌ها را بر طرف می کند و به تقویت حافظه منجر خواهد شد که قطعا این خاصیت برای دانشجویان و طلاب بسیار کارگشا خواهد بود.
 
*ساخت داروهای طراوت پوست
 
داروی دیگری که آن نیز توسط خودم ساخته شده است، داروی زیبا کننده پوست و صورت است. متأسفانه امروز هر دارویی که از خارج از کشور وارد ایران می شود، بسیاری از خانم‌ها به دنبال آن هستند حال آن که این داروها به دلیل خواص شیمیایی عوارضی را به همراه خواهند داشت. اما دارویی که آن را ساخته ام، نه تنها عوارضی را برای پوست و صورت و موی افراد در پی ندارد، بلکه خاصیت‌های مفید بسیاری از جمله جلوگیری از ریزش مو را دارا می‌باشد.
 
* ابتدا خود و خانواده ام داروها را آزمایش می کنیم
 
داروهایی که می سازم ابتدا خود و خانواده ام آن را استفاده می کنیم و در مرحله بعد به صورت رایگان در اختیار فامیل و آشنایان قرار می دهم و در نهایت اگر مشکلی نداشت در سطح وسیع در جامعه، آن را پخش می کنیم.
 
جالب است بدانید که هر کسی که از داروهای ساخته شده، استفاده می کند، تماس گرفته و از کار من تشکر می‌کند.
 
البته از اول انقلاب به فکر ورود به عرصه داروسازی بودم، اما این اواخر به فکر توسعه این کار افتادم. معتقدم با گسترش کاری که اکنون در بخش داروسازی انجام می دهم می توان به اشتغال بیش از یک هزار جوان فکر کرد.
 
*داروهایم مشتری‌هایی از خارج از کشور دارد
 
 با توجه به این که مشابه این داروها در خارج از کشور وجود ندارد، می توان گستره توزیع آن را به خارج از ایران نیز گسترش داد؛ البته در حال حاضر این داروها مشتریان به خصوصی، از کشورهای از جمله تاجیکستان و افغانستان دارد.
 
در تولید داروها، با هیچ نهاد دولتی همکاری نداشته‌ام، اما تقریبا درخواست‌ها و گستره توزیع آن‌ها در سراسر نقاط ایران بوده است.
 
سازمان اوقاف و امور خیریه را در جریان تولید داروهای خود قرار دادم که اگر بخواهند این داروها و به ویژه داروی مخصوص صدا را در اختیارشان بگذاریم. همچنین اگر مدیران حوزه‌های سراسر کشور با ما همکاری کنند حاضریم این داروها را با قیمتی بسیار نازل تر در اختیار حوزویان قرار دهیم.
 
*علم طب در حوزه مغفول مانده است
 
در گذشته از جمله کتاب‌هایی که در حوزه به صورت جدی تدریس می شد، کتاب‌های مربوط به مباحث طب بود که می‌توان از کتاب‌های زکریای رازی، ابوعلی سینا، تحفةالحکیم و ... نام برد؛ یعنی علم طب یکی از علم‌های مطرح حوزه بود، اما امروزه متأسفانه آن طور که باید به این علم اهمیت داده نشده و به نوعی مغفول مانده است، که امیدواریم این مشکل هرچه زودتر مرتفع شود.
 
*علاقه ام به رهبری صد چندان شد
 
رهبر معظم انقلاب در یکی از سخنرانی‌های خود دستور تأسیس دانشگاه طب سنتی را دادند که من از این کار بسیار خوشحال شدم، چون خلاء آن احساس می شد؛ از این رو علاقه‌ام به مقام معظم رهبری صد چندان شد. به نظر من طب سنتی و مدرن دو بال یک پروانه اند. طب سنتی یا عوارض ندارد یا این که عوارضش بسیار کم است. برای مثال همین دارویی که ساخته ام و مخصوص زیبا کردن صداست، ضد آفت دهان است و زخم‌های موجود در دهان را از بین می برد، همچنین ناراحتی معده‌ را بر طرف می کند و اگر کسانی دهنشان بوی بد دهد، مشکلشان برطرف می شود. همچنین داروی زیبا کننده پوست و صورت نیز خاصیت‌های بسیار زیادی دارد؛ داروی تصفیه خون 40خاصیت همزمان دارد که از مهمترین آن‌ها این است که هر زخمی که در بدن وجود داشته باشد را بر طرف می کند.
 
* می‌توانم هر دو هفته یک دارو بسازم
 
10 الی 15 داروی دیگر نیز در دست ساخت دارم که در آینده ای نزدیک کار ساخت آن‌ها به پایان رسیده و به جامعه عرضه خواهم کرد؛ از جمله آن داروها، ناراحتی معده ،ضعف اعصاب، از بین برنده جرم دندان و ... است. بنده این توانایی را در خود می بینم که هر دو هفته یک دارو ساخته و به جامعه تحویل دهم. البته با کارهای آزمایشی که روی داروها صورت می گیرد، حدود دوماه تا ارائه نهایی آن وقت نیاز دارد.
 
* استفاده از آیات و روایات در نام گذاری داروها
 
دارویی که برای خوب شدن صدا و جلوگیری از گرفتگی آن ساخته ام را «حب السعال» نامیدم که این نام را از کتاب غرآبادین کبیر گرفته شده است؛ همچنین داروی تصفیه خون را «حب الشفاء» نامیدم که برگرفته از عبارت شریف، «یامن اسمه دوا و ذکر شفاء» است و نیز نام داروی زیبا کننده پوست و صورت را «حَب الجمیل» که برگرفته از حدیث شریف «ان الله جمیل و یحب الجمال» است، نامیده ام.
 
*داروسازی فرمول عجیب و غریبی ندارد
 
همان گونه که در قدیم الایام کتاب‌های طب همچون کتاب‌های بوعلی سینا و زکریای رازی کاربرد زیادی داشتند و مردم بیشتر از طریق آن‌ها بیماری‌های خود را درمان می‌کردند و از سوی دیگر خود بنده استعدادی در طب داشتم، بسیار تحقیق کردم تا توانستم این داروها را بسازم؛ به نظر من داروسازی فرمول‌های عجیب و غریبی ندارد و اگر تحقیقی در این زمینه صورت بگیرد، گره‌های زیادی در این علم باز می شود.
 
*از خاطره زندگی با پدرم استفاده کردم و داروی صدا را ساختم
 
پدر بنده مانند خودم یک روحانی بود، زمانی که من بچه بودم، پدرم منبری مسجد محل مان بود. وی قبل از این که به مسجد برود و سخنرانی کند، می‌دیدم که شیر را با برخی مواد دیگر می جوشاند و استفاده می کرد و وقتی علت این کار را می پرسیدم، می‌گفت این کار را می‌کنم تا صدایم وسط منبر نگیرد و به همین ترتیب بود که به فکر ساختن داروی صدا افتادم.
 
داروهایی را ابتدا برای استفاده خودم ساخته بودم، اما بعد از مدتی که برخی از دوستان تقاضای این داروها را دادند، به آن‌ها نیز دادم، به یک باره دیدیم که درخواست‌ها بیش از حد انتظار شد و به نوعی توفیق اجباری شد که بتوانیم امروزه داروهای خود را در سطح وسیع در کشور توزیع کنیم و امروز نیز حاضرم تجربه‌های خود را در زمینه داروسازی به تمام طلاب و روحانیون انتقال دهم.
 
*من یک روحانی اهل ورزش هستم
 
من علاوه بر اشتغال به مباحث طلبگی و درس و بحث در حوزه علمیه قم، اهل ورزش هستم. هر روز با پسرم مهدی به باشگاه ورزشی می رویم؛ البته قبل از ا نقلاب همه روزه به زورخانه‌ می رفتم. اعتقاد دارم که ورزش روحیه ام را شاداب می کند. از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب نیز بارها روی امر ورزش تأکید فراوان کرده‌اند و امروز با همراهی فرزندم توانسته‌ام به عنوان یکی از پیشکسوتان باشگاه بدنسازی باشم.


درباره وبلاگ


من از شهر آبادان استان خوزستان هستم و متذکر می شوم تمام حقوق مطالب این وبلاگ برای منبع ذکر شده محفوظ می باشد!
::. http://songirooni.net .::

مدیر وبلاگ : مرتضی مبارکی
محک؛ 
موسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتان درباره عملکرد وبلاگ تا الان چیست؟
پیوندها
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :محک؛ موسسه حمایت از 
کودکان مبتلا به سرطان

 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات